British cattery
 Felpati Gatti 

+420776038635

Výbava pro koťátko

Zde je seznam věcí, které byste měli před příchodem koťátka pořídit. Uvedené potřeby máme odzkoušené a zároveň jsou koťátka na ně od nás zvyklá.

Já většinu věcí nakupuji v internetovém obchodu https://www.bitiba.cz

Také mnoho zboží si můžete vybrat v našem internetovém obchodě https://www.masterlion.cz

Samozřejmě je vždy jen na Vás, kde a jaké věci pro koťátko pořídíte😊

ZÁKLADNÍ VÝBAVA PRO KOŤÁTKO:

PŘEPRAVKA - pro cesty k veterináři a jinam, doporučuji raději větší, kotě Vám poroste. My máme přepravku s horním otevíráním, "dolování" koťátka je tak pohodlnější a rychlejší, ale rozhodně to není nutnost. Přepravku je dobré nechat občas vyndanou, aby jí kotě mohlo prozkoumat a poležet si v ní. Nemá pak přepravku spojenou jen s návštěvou u veterináře.

Používáme tuto: Trixie přepravka Capri Open Top 

KOČIČÍ WC - mějte na paměti, že kotě Vám vyroste, tak je potřeba pořídit dostatečně velký. Jsou různé typy, otevřené, s boudičkou atd. Od nás jsou koťátka zvyklá nejprve na otevřený záchod a pak ten s boudičkou a "hopkací". Každopádně je dobré u něj mít koberec nebo rohožku, kde si koťátko očistí nožky, aby neroznášelo stelivo po bytě.

Při zvykání koťátka na záchůdek s boudičkou doporučuji ze začátku vyndat plexi dvířka, aby koťátko nemělo strach a po pár dnech, kdy se rozkouká dvířka vrátit zpět.

Používáme tuto: Toaleta pro kočky Savic Nestor nebo Savic kočičí toaleta Aseo s vysokým okrajem, šedá /bílá

STELIVO - mě se nejvíce osvědčila tzv. hrudkující bentonitová steliva. Doporučuji značku Brit Fresh for Cats Excellent Ultra Bentonite 10kg, dobře hrudkují, pohlcují pach a ne špinavé bílé tlapky. Na stelivu nedoporučuji šetřit, levnější varianty tak dobře nehrudkují, nepohlcují pachy, a hlavně bývají hodně prašné.

LOPATKA - na vybírání hovínek a hrudek, ne moc hustá, aby ještě propadlo zpátky čisté stelivo

Používáme tuto: Trixie lopatka na trus

Předložka před kočičí toaletu - Každopádně je dobré u něj mít koberec nebo rohožku, kde si koťátko očistí nožky, aby neroznášelo stelivo po bytě.

Používáme tuto: Předložka před kočičí toaletu Trap-it!

MISKY - nejlepší jsou porcelánové nebo nerezové. Z plastových mohou některé kočky trpět na kočičí "akné" na bradičce. Zde opravdu záleží na Vašem vkusu, ale je zbytečné pořizovat velké misky, kde granule leží několik dnů. Lepší je pořídit menší a granulky denně dosypávat, každá kočka má raději čerstvé voňavé granule.

https://www.masterlion.cz/misky

Od nás jsou koťátka zvyklá na fontánku, ale samozřejmě se napijí i z obyčejné misky :-). Fontánku určitě doporučuji časem zakoupit. Kočky mají rády tekoucí vodu a fontánky podporují jejich chuť k pití.

Mohu doporučit tyto: Cat Mate pítko pro domácí zvířata

ŠKRABADLO a PELÍŠEK - pokud nechcete, aby Vám kočky ničily byt, tak je škrabadlo - škrabací strom nutností. Je dobré, aby bylo stabilní a mělo vysoké sloupky obalené sisálem na broušení drápků. Určitě vybírejte kočičí strom s pelíšky, které se dají dobře sundat a vyprat.

Při nákupu od nás kotě dostanete jako dárek lehátko s polštářem. Polštář už kotě používálo u nás v domě a má vůni, která pomůže kotě rychlejší se adaptovat u vás doma.

https://www.masterlion.cz/skrabadla

https://www.masterlion.cz/lehatky

Pak se nám osvědčilo mít i nějaké škrabadlo z vlnité lepenky, protože ne každá kočka si ráda chodí obrušovat drápky na sisálové sloupky, některá upřednostní právě kartonové škrabadlo.

https://www.masterlion.cz/skrabadlo-mys-3

HRAČKY - těch je opravdu hodně velký výběr, vše co má pírka nebo šustí koťátko zaručeně zaujme. Dobře poslouží i obyčejná kartónová krabice, košík, papírová taška...

KRMIVO - koťátka jsou zvyklá na kvalitní (prémiové a superpremiové třídy) konzervičky značky Animonda Carny a Royal Canin Veterinary Feline Pediatric Growth. Osobně krmím raději konzervami než kapsičkami, protože mám pocit, že v kapsičce toho po vymáčknutí spoustu zůstane. Nemá cenu kupovat velkou zásobu kotěcích konzerviček, je to spíše obchodní trik. Většinou je jejich obsah stejný, jen kotěcí jsou najemno namleté. Koťátka, ale mají radši ty dospělácké a v době před odchodem do nových domovů už dostávají převážně ty .Většinou moc nestojí o konzervičky typu paštika.

Nabízíme jim i syrové maso, ale ne vždy o něj každé koťátko stojí.

V průběhu času můžete kotě převést na nové krmivo, ale nedoporučujeme šetřit na krmivu, použijte prémiové krmivo a superpremium třídy.

Doporučujeme také: Applaws konzervy , Cosma Nature

Jak si zvyknout na nové krmivo čtěte >>>>>>>> zde

GRANULE - koťátka mají vždy k dispozici 2-3 druhy granulek. Nám se osvědčilo nabízet jak ty nejkvalitnější značky, tak i zlatý střed. Kotě během dne zbaští od každého trochu, je spokojené, výborně prospívá a má "pevný bobek". Občas se stává, že při krmení pouze těmi nejprémiovějšími krmivy může mít kočka dlouhodobě řidší stolici.

Nabídka na trhu je opravdu hodně velká a je jen na Vás, pro kterou značku se rozhodnete. Pokud, ale budete chtít značku granulí změnit, tak musíte změnu dělat postupně. Novou značku nejdříve postupně přimíchávejte do původních granulí. Nejprve v malém poměru a pak dávky postupně zvyšujte.

Jak si zvyknout na nové krmivo čtěte >>>>>>>> zde

Také nemá cenu hned pro malé kotě kupovat velké 10 kg balení. Každá kočka má raději čerstvé voňavé granule než granule z dlouho otevřeného pytle, kde mohou žluknout a vlhnout.

Do 1 roku doporučuji dávat normální kotěcí granule, ne pro kastrovaná koťata - Kitten Sterilised. Teprve až od jednoho roku přejít na granule pro kastrované kočky.

Před odchodem koťátka do nového domova Vám včas upřesníme jakou značku granulí nejvíce baští..

Používáme :Josera Kitten bez obilovin, Josera Marinesse, Royal Canin Mother & Babycat, Royal Canin Kitten

Doporučujeme také: Applaws , Brit Care, Calibra Cat Verve, Farmina

DOPLŇKY STRAVY: kočičí tráva (Cyperus) dá se pořídit v zahradnictví, občas ji mají v Kauflandu a stále bývá k dostání v Hornabachu - tam mají vyloženě regál s rostlinami vhodnými pro různé domácí mazíčky. Nebo si můžete vypěstovat svoji vlastní "trávu" z prodávaných směsí.

Nebo speciální pasta proti bezoárům (chlupům - smotkům v žaludku). GimCat kočka Malt-Soft Extra pasta

Vitamínová pasta      GimCat kočka Multi-Vitamin Extra pasta

Relax pasta - kočky jsou stvoření, která často velmi citlivě reagují na změny a mimořádné události. Ať už se jedná o stěhování, návštěvu zvěrolékaře, ohňostroj nebo cestování - GimCat Relax pasta přijde vhod vždy, když Vaše kočka potřebuje extra porci uvolnění.

Snížit stres u kotě, v novém domově můžete pomocí   Feliway & Felisept
Feliway je syntetická napodobenina obličejových feromonů kočky. S pomocí těchto feromonů bude Vaše kočička klidná, jelikož rozpozná svoje území, kde se cítí sebevědomě a bezpečně. Felisept s obsahem feromonové látky napatalakton je založen na přírodnm extraktu kočičí máty (Nepata cataria) a je tak 100 % přírodní. Oba produkty jsou vhodné v mnoha stresových situacích, jako např. při stěhování, renovovaci bytu, oslavě narozenin a podobně. Feliway & Felisept napomáhají kočkám ve stresových situacích a usnadňuje harmonické soužití mezi člověkem a kočkou.

DOBRŮTKY: existuje spousta dobrůtek, u nás se osvědčilo sušené maso, snacky, tyčinky. Vždy je lepší koupit nějaké kvalitnější bez zbytečných cukrů.

Doporučujeme: Miamor Cat Snac, Vitakraft Cat Stick, Cosma sušené kočičí snacky

NŮŽKY NA DRÁPKY - drápky se zastřihávají jen občas, pokud jsou přerostlé - zastřihují se jen špičky. Mě se nejvíce osvědčily kleštičky na nehty tohoto typu:

HŘEBEN, KARTÁČ - existuje mnoho druhů, ale je dobré mít jeden hřeben a jeden kartáč, například: