British cattery
 Felpati Gatti 

+420776038635

Pobyt venku

Poměrně důležitá informace je, že u všech našich koťátek - koček máme ve Smlouvě zakázán jejich pobyt venku v nezabezpečeném prostoru. Znamená to, že nechceme, aby kotě-kočka byla pouštěna ven na volno a běhala si kde se jí zachce. Pokud to tedy máte v plánu, tak se raději poohlédněte po jiné chovatelské stanici, které to nebude vadit.

Britové mají přátelskou povahu a jsou schopni jít i za cizím člověkem nebo zvířetem a pak se může stát, že se ztratí. Začínají se objevovat i případy krádeží, kdy byla kočka bez chvilkového dozoru ukradena ze zahrady nebo parapetu okna. Neznají automobilový provoz, stačí chvilka nepozornosti a může je srazit auto.

V neposlední řadě je velké riziko, že se kočka nakazí některou z nemocí venkovních, toulavých koček. Ne na všechny nemoci jsou dostupná očkování.

Neznamená to, že Vaše kočička nebude smět ven. I my bydlíme na vesnici v rodinném domku a spoustu času trávíme na zahrádce, ale nikdy bych nenechala naše chovné kočky volně běhat venku.

Řešením je naučit kočku na kšírky s vodítkem nebo vybudovat kočičí voliéru na zahradě, tak aby mohla být s Vámi i venku.